Vissza a blogra

Codecool is online, avagy hogyan működik a suli a koronavírus-krízis alatt?

Az elmúlt héten rengeteg kérdést kaptunk tőletek a változásokkal kapcsolatban, ezért összeszedtük és megválaszoltuk a leggyakoribbakat.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a Codecool és a Codecoolerek életében is fontos változásokat hozott a jelenlegi járványügyi helyzet. Minden erőnkkel azon dolgozunk (otthonról), hogy a futó és az induló képzéseink zökkenőmentesen mehessenek tovább a Codecool által kifejlesztett tanítási-tanulási módszertan szerint. Az elmúlt héten rengeteg kérdést kaptunk tőletek a változásokkal kapcsolatban, ezért összeszedtük és megválaszoltuk a leggyakoribbakat. Íme:

Hogy zajlik most a programozóképzés a suliban? 

Röviden: online. A koronavírus terjedésének megelőzése érdekében úgy döntöttünk, hogy a nappali full-stack fejlesztő képzésünket távoktatásban folytatjuk tovább. Ez a döntés különösen nehéz volt számunkra, mert a képzési módszertanunkban kiemelt szerepe van a diákok és mentorok közötti együttműködésnek. Szerencsére azonban időben elkezdtük a felkészülést erre a forgatókönyvre és az online munkához szükséges eszközöket korábban is napi szinten használtuk. Ennek köszönhetően a tanulást a Codecoolerek zavartalanul, változatlan tartalommal folytathatják a saját otthonunkból.

Codecool online

Mi a helyzet a hétvégi és az agilis képzéssel? 

A frissen induló hétvégi full-stack fejlesztő képzés esetében kicsit több időre van szükségünk, mivel ennél a képzésnél különösen fontos a diákok és mentorok közötti szoros kontaktus. Ezért a kurzus szerkezetét átalakítottuk és április 4-én indítjuk el, egyelőre online. A képzésre itt jelentkezhetsz.

A Karrier 2.0: Product Owner és Scrum Master képzésnél viszont inkább megvárjuk, míg a körülmények ismét optimálisak lesznek az induláshoz, hogy ugyanazt a minőségi képzést tudjuk nyújtani, mint a személyes oktatás esetében. A kurzust előreláthatólag akkor indítjuk el, amikor az oktatási intézmények ismét megnyitják kapuikat.

Mennyiben változott a tanítás menete?

Az eddigi tapasztalataink szerint technikailag nagyban, tartalmilag semmiben. A válsághelyzetre való felkészülés során tartottunk egy próbanapot, ahol teszteltük, milyen az, ha a sulinak teljesen át kell állnia az online működésre. Ezt egy hétfői napra időzítettük, mert mindig az a legmozgalmasabb nálunk. Örömmel tapasztaltuk, hogy a Google Hangouts és a Discord segítségével minden probléma nélkül tudtuk folytatni a közös munkát. Ezt a mentorok és a diákok egy belső felmérésben is megerősítették.

A mentori támogatást különösen fontosnak tartjuk, ezért a diákok javaslatára modulonként létrehoztunk egy audiószobát, ahol legalább egy mentor folyamatosan jelen van és probléma esetén segít a diákoknak. Emellett plusz egyeztetéseket vezettünk be (pl. már nemcsak reggeli nyitó-, hanem napvégi zárókört is tartunk és előre elküldjük a következő nap menetrendjét), hogy csökkentsük a bizonytalanságot és fenntartsuk a csapatok közötti folyamatos interakciót és a diákok motivációját. 

A legnagyobb kihívást egyelőre a képzésünk kulcsfontosságú részét képező soft skill-workshopok változatlan színvonalú megtartása jelenti. De erre vonatkozóan is vannak már terveink: online kollaborációs eszközökkel (pl. megosztott rajzolás), távolról is játszható társasjátékokkal és persze videómegosztással igyekszünk teljessé tenni a tanulási élményt.

Codecool online discord

Továbbra is lehet jelentkezni a képzésekre?

Igen, a jelentkezés a kurzusainkra továbbra is folyamatos. A márciusban és áprilisban induló nappali programozókurzusok és az április 4-én induló hétvégi képzésünk távoktatásban zajlanak majd, a többi képzés kezdési időpontjáról pedig amint tudunk, értesítünk benneteket.

Hogy zajlanak jelenleg a demónapok?

Március 20-án, pénteken tartottuk az első távdemónapot, ahol a diákjaink csapatokban, rövid demók keretében mutatták be a heti projektmunkájukat egymásnak, a mentoroknak és az érdeklődő vállalatok képviselőinek. Mindezt teljesen online!

Összességében azt mondhatjuk, hogy izgalmas, néha feszült, de munkadús két hét áll mögöttünk, amely során a suli működését zökkenőmentesen sikerült átállítanunk online módra. Természetesen napi szinten elemezzük és értékeljük a tapasztalatokat és folyamatosan fejlesztjük az oktatás, a közös munka és az együttlét élményét. A legfontosabb azonban nem változott: továbbra is minden támogatást megadunk a diákjainknak, hogy magabiztosan elindulhassanak az új techkarrierjük felé vezető úton.

Kérdésed lenne a képzésekkel kapcsolatban vagy ötleted, hogyan tehetnénk a távoktatást még gördülékenyebbé? Írj nekünk a [email protected] e-mail címre vagy üzenj nekünk Facebook Messengeren keresztül! A legfrissebb információkért kövessétek a Facebook-oldalunkat!

***

Úgy érzed, belevágnál a programozásba? Jelentkezz a Codecool kéthetente induló programozóképzésére és szerezz piacképes, biztos tudást egy év alatt!

***

szerző:
Szántó András
Szántó Andrásmarketing managerDolgoztam kis és nagyvállalatoknál, startupoknál és amit megtanultam, hogy egy dolog fogja meghatározni egy cég életét: a cég kultúrája. Olyan cégnél akartam dolgozni, ahol ezt komolyan veszik és van lehetőség a folyamatos növekedésre céges és egyéni szinten egyaránt. Imádom, hogy megtaláltam :)
Megosztás