Vissza a blogra

Öt dolog, amiért jó Codecool-mentornak lenni

Mentorcsapatunk vezetője, Beöthy Miki kiemelt számunkra öt indokot (az ezer közül), amiért ő nagyon szereti a mentorszakmát, és amiért nem bánja egy percig sem, hogy a szoftverfejlesztést tudásátadásra cserélte.

Mentorcsapatunk vezetője, Beöthy Miki kiemelt számunkra öt indokot (az ezer közül), amiért ő nagyon szereti a mentorszakmát, és amiért nem bánja egy percig sem, hogy a szoftverfejlesztést tudásátadásra cserélte.

Amikor összeáll a puzzle
A Műegyetemen rendesen megszenvedtem az objektumorientált programozással, legalább ötször buktam meg belőle. Miközben arra készültem, hogy hatodjára is nekifutok a vizsgának, már elkezdtem dolgozni egy olyan cégnél, ahol egyébként OOP-keretrendszert alkalmaztak. Egy munkatársam leült mellém, hogy elmagyarázza a működését, és akkor valahogy egy pillanat alatt összeállt mindaz, ami az egyetemen öt félév alatt sem. Hatalmas sikerélmény számomra, amikor én lehetek az az ember, akinek a segítségével összeáll a kép egy-egy probléma megoldása kapcsán. A Codecoolnál ezt rendszeresen átélem, amikor személyes konzultációra jönnek hozzám a diákok egy nagyobb kihívással, vagy amikor segítek egy társaságnak a suliban, ha látom, hogy épp megakadtak egy feladat megoldásában.

Instant visszajelzés
Egy szoftverfejlesztési folyamat során a végfelhasználók adta valódi visszajelzésre olykor egészen sokat kell várni. A Codecoolnál mi minden pénteken tartunk demokat a vállalati partnereink számára, ahol a diákjaink - igen, azok is, akik még csak a programozás alapjait tanulják - bemutatják a projektjeiket nekik. Ilyenkor én is rendszeresen az ügyfeleinkkel tartok, és minden modul demoiba belehallgatunk. A ProgBasics szoba bátortalanabb prezentációit egyre komplexebb és magabiztosabb projektbemutatók követik. Büszkeséggel tölt el, hogy a partnerek egyre nagyobb elismeréssel szólnak a diákjainkról az út során, amikor saját maguk is megtapasztalják, mekkora fejlődési ugrás megy végbe az iskolában mindössze egy év alatt.

Régi szakma, új impulzusok
Szerintem nem árulok el titkot azzal, ha azt mondom, a szoftverfejlesztést is meg lehet unni egy idő után. Én gyakorlatilag 14 éves korom óta programoztam valamilyen szinten, és 20 év után egyszer csak azt éreztem, hogy most egy időre nem szeretnék több ügyfelet, projektet, kódsort látni. Fogtam magam, elutaztam egy időre világot látni a feleségemmel, és nem is nagyon gondoltam a programozásra ez idő alatt. Épp Kambodzsában jártunk, amikor beugrott, hogy egy blogban olvastam egy Phnom Penh-i inkubációs házról, és írtam nekik, hogy szívesen tartanék náluk egy egynapos agilis workshopot, ha van rá igény. Igényt tartottak volna akár egy ötnapos kurzusra is, de azt azért nem vállaltam. Viszont annyira jól sikerült ez a “tanítási gyakorlat”, hogy megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy jó lenne a szoftverfejlesztésben felhalmozott tudásom továbbadni. Visszatértem Magyarországra, és szinte azonnal megtalált a lehetőség, hogy a Codecool budapesti sulijának beindításán dolgozzak. Ennek már öt éve, és köszönöm, azóta is rettentően élvezem.

Felpörgeti a soft skilljeid
Ma már minden szakmában, de a szoftverfejlesztésben különösen fontos, hogy az ember képes legyen élete végéig tanulni és megújulni. Én a Codecoolban tanultam meg a Python-programozást, de voltak a Javanak is olyan részei, amellyel korábban még nem foglalkoztam. Robbanásszerű fejlődést azonban talán a soft skillek esetében lehet igazán elérni. Megtanulsz visszajelzést adni és elfogadni, egy csapatot, a diákokat menedzselni és motiválni, időmenedzsment és asszertív kommunikációs technikákat sajátítasz el. Ha valaki a mentorkodás után visszamenne a szoftverfejlesztés területére, ezekkel a soft skillekkel már menedzseri pozíciókra is pályázhat.

Fő a változatosság
Mentornak lenni a Codecoolnál még véletlenül sem azt jelenti, hogy kiállsz a diákok elé, és reggel 9-től délután 3-ig beszélsz az algoritmusokról. Mi valós életből vett projekteken keresztül tanítjuk meg a programozást, nagyban építve a Codecoolerek önálló tanulási képességeire is. Nálunk egy mentor egyszerre product owner, szenior fejlesztő és “tanár”. A csapatok nekünk mutatják meg a sprintterveiket, mi validáljuk a projektjeiket, tech interjúra készítjük fel őket, segítünk nekik, ha elakadnak valahol a projektek megvalósítása során, nyomon követjük a fejlődésüket, támogatjuk és motiváljuk őket. Sosincs két egyforma nap, egyforma feladat. Csak Magyarországon már több mint 600 végzős útját vezettük végig kezdő koruktól az első IT-s munkahelyig, és én remélem, hogy még több ezer ilyen karrierút alakításának leszek aktív részese.

Kipróbálnád magad te is mentorként? Szinte folyamatosan keressük új munkatársainkat, csekkold az aktuális állásajánlatainkat itt!

Megosztás