Vissza a blogra

Rövid távú IT-képzések, állásgarancia és nyári szünet – nyílt napunk leggyakoribb kérdései

Olvasd el válaszainkat nyílt napunk leggyakoribb kérdéseire!

Rengeteg kérdést kaptunk tőletek múlt heti nyílt napunkon képzéseinkkel kapcsolatban. Nagyon örülünk, hogy ilyen sokan érdeklődtök irántunk! Igazán élveztük ezt a virtuális beszélgetést! Ha lemaradtál róla, itt visszanézheted, vagy a blogposztunkban elolvashatod a leggyakrabban feltett kérdéseket.

Mit lehet tudni az IT-képzések állami támogatásáról, illetve az igénybe vehető diákhitelről?

Az IT-képzések állami támogatásának feltételrendszere még nem került nyilvánosságra, így arról egyelőre kevés információ áll rendelkezésre. A kormányzati kommunikáció alapján az állam egy egy hónapos IT-képzés díját 100%-ban, további rövid távú továbbképzések tandíját pedig 95%-ban fogja finanszírozni.

A diákhitelről már több minden tudható: a felsőoktatási hallgatók május 1-jétől már igényelhetik kamatmentes, teljesen szabad felhasználású Diákhitel Pluszt maximum 500.000 forintig. A tervek szerint az innovációs- és technológiai miniszter által meghatározott felnőttképzésekben résztvevő tanulók maximum 1 200 000 forintos összegben vehetik majd igénybe ezt a hitelkonstrukciót.

Ha további részletekre vagy kíváncsi ezzel a témakörrel kapcsolatban, olvasd el weboldalunkon a tudnivalókat!

A Codecool május 18-án indít egy alapozó IT-képzést. Ez már az államilag támogatott kurzus?

Úgy döntöttünk, hogy saját erőforrásaink felhasználásával, vagyis állami támogatás nélkül, indítunk egy felzárkóztató kurzust 100 jelentkező részére. Ezen az online képzésen azok vehetnek részt, akiknek IT-tudásuk alapján a legnagyobb szükségük van arra, hogy szakértőink támogassák őket a digitális alapkészségek megszerzésének útján. Képzésünk során olyan alapfokú ismereteket szerezhetnek a résztvevők, mint a levelezőrendszerek, táblázatkezelők használata, prezentációk készítése, videokonferencia szervezése. A kurzus végén lehetőségük lesz betekinteni a programozás alapjaiba is.

A résztvevők kiválasztása a következőképp történik: 

  • minden Digitális Karrier Tanfolyamra jelentkező (aki 2020. május 3-án 22 óráig regisztrált) kapott tőlünk egy kérdőívet, mellyel IT-tudásukat mértük fel
  • a május 4-én 10 óráig beérkezett válaszok alapján meghatároztuk azt a kb. 200 fős csoportot, akiknek a legnagyobb szükségük lehet a felzárkóztatásra
  • nekik levelet küldünk május 5-én 12 órakor arról, hogy erősítsék meg jelentkezési szándékukat a kurzusra
  • az első száz visszajelzőnek lesz lehetősége csatlakozni a május 18-án induló képzéshez
  • arról, hogy bekerültél-e az első százba, május 6-án 18 óráig fogunk értesíteni. Akkor is kapsz értesítést, ha nem kerültél be most a szerencsések közé

Még egyszer hangsúlyoznánk, hogy ez nem az államilag támogatott tanfolyam, ez a Codecool saját erőből finanszírozott kurzusa. 

Terveink szerint az első képzés tapasztalataira alapozva valamilyen formában a jövőben is elérhető lesz nálunk a digitális munkavégzés alapjait ismertető kurzus, így akkor se keseredj el, ha most nem sikerül bekerülnöd.

Az újonnan induló 3-6 hónapos képzések online lesznek elérhetőek vagy be kell járni a budapesti illetve a miskolci iskolába?

A hamarosan induló 3-6 hónapos képzéseink (frontend fejlesztő, szoftvertesztelő, IT-projekt menedzser, adatelemző, e-kereskedelmi programozó, cloud adminisztrátor, szoftverrobotizálási konzulens) online formában zajlanak akkor is, ha a járványhelyzet elmúlásával visszatérhetünk az iskoláinkba. 

A tanulásnak minden héten lesznek olyan elemei, melynek során mentoraink gyakorlatorientáltan, projekteken keresztül vezetnek be benneteket az általatok választott szakma rejtelmeibe, és emellett önálló feladatmegoldásra is kell időt szánnod. 

A full-stack fejlesztői képzés is elérhető teljesen online formában?

Habár most is rendszeresen indulnak online nappali és hétvégi full-stack fejlesztő kurzusaink, ha visszatérhetünk iskoláinkba, ezek ott folytatódnak majd tovább. 

Tervezzük, hogy elindítjuk full-stack képzésünket teljesen online elérhető változatban is, de ennek indulásáról egyelőre még nem tudunk részletes információt adni. 

Milyen a 12 hónapos full-stack fejlesztő képzés időbeosztása? Tudok mellette dolgozni?

A nappali full-stack fejlesztő képzésünkön való részvétel minden nap 6-8 óra energiabefektetést igényel, és minden második héten 9-15 óráig bent kell lenni az iskolában (természetesen akkor, ha épp nyitva van. Tapasztalataink azt mutatják, hogy csak alkalmi munkák szoktak emellé beleférni. Ha munka mellett szeretnél junior fejlesztővé válni, akkor hétvégi képzésünket ajánljuk, mely évi 32 hétvégényi intenzív képzéssel és heti plusz 6-10 óra önálló feladatmegoldással jár. 

A nappali full-stack képzésben részt vevők számára nyújtott állásgarancia vidéken is él? 

Partnercégeink jelentős részének Budapesten illetve környékén van irodája, így állásgaranciát csak ezen a területen tudunk vállalni diákjaink számára. 

Külföldön is vannak partnercégeitek?

A Magyarországon végzett Codecoolereket elsődlegesen hazai vállalatoknál szoktuk elhelyezni. De a képzésünk univerzális tudást nyújt, mellyel bárhol a világon elhelyezkedhetsz. Számos egykori diákunk már külföldön dolgozik.

Az idősebb korosztály is el tudja végezni a programozói képzést, és el is tud utána helyezkedni? 

Vannak 50 év körüli diákjaink is, a kor nem jelenthet akadályt az elhelyezkedésnél. Ami fontos, az a motiváció, az alázat és a folyamatos fejlődésre való képesség. 

Nyáron is zajlik a képzés? Van valamikor "szünet" is a 12 hónap alatt?

Igen, képzéseink nyáron is zajlanak, de ilyenkor mindig van két hét szünetünk, az idei nyári szünet július 6-17. között lesz. A téli szünet pontos dátumát még nem tudjuk, de a karácsony és újév természetesen mindig beleesik.

Megosztás