Idąc o krok dalej – 2022 pod lupą

30/12/2022

4 minut czytania

Za każdym razem, gdy piszemy post podsumowujący miniony rok, myślimy sobie: „to był nasz najbardziej ekscytujący rok”. Jednak 2022 faktycznie był dla nas rokiem, w którym poszliśmy o krok dalej i wrzuciliśmy 5 bieg. Dowiedz się dlaczego!

year in review 1

Spis treści

Rozszerzone uniwersum Codecool

Spoglądając na wszystkie kraje z naszego rozszerzonego uniwersum (Węgry, Polskę, Rumunię i Austrię), w 2022 roku dołączyło do nas 1200 Codecoolersów! Szybka matematyka pokazuje nam, że w porównaniu do ubiegłego roku był to 70% wzrost w liczbie kursantów. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tak wiele utalentowanych osób zdecydowało się na naukę razem z nami!

Im więcej uczniów, tym więcej opcji, które chcemy dostarczyć, dlatego uruchomiliśmy nowe kursy w każdym z krajów.

Skupiliśmy się w większym stopniu na pomaganiu naszym kursantom. Dlatego, aby ułatwić finansowanie doświadczeń z Codecool, dodaliśmy więcej opcji pomocy finansowej.  Współpracowaliśmy w większym zakresie z instytucjami rządowymi, aby zapewnić szkolenia finansowane przez państwo – bezpłatną możliwość przebranżowienia dla tych, którzy potrzebują nowego startu.

Byliśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów przez cały rok. Jeden bardzo ambitny zespół Codecool z Węgier zajął pierwsze miejsce na corocznym hackathonie organizowanym przez Morgan Stanley. Gratulujemy raz jeszcze!

Jednak głównym wydarzeniem tego roku była nasza fuzja z Software Development Academy. Staliśmy się również najbardziej znanym hubem szkoleniowym w zakresie kompetencji cyfrowych w Europie Środkowej. Jeśli nadal musisz nadrobić tę historię, sprawdź artykuł dotyczący najbardziej kluczowych informacji.

Wraz z SDA jesteśmy obecni w 8 krajach (Albanii, Austrii, Czechach, Estonii, Węgrzech, Polsce, Słowacji i Rumunii) i oferujemy 17 różnych cyfrowych ścieżek kształcenia. Oznacza to bardziej zróżnicowane kursy i niesamowite możliwości dla naszych obecnych i przyszłych kursantów. Na przykład nasza sieć firm partnerskich rozrosła się do ponad 450 partnerów korporacyjnych. Jest coraz więcej startupów, średnich przedsiębiorstw i światowych gigantów, których Codecoolersi mogą wybrać jako swoje pierwsze miejsce pracy po kursie Full-Stack Development z gwarancją pracy.

 

Codecool Węgry

Mieliśmy rekordowy rok – 520 osób zdecydowało się na naukę kodowania razem z nami!

Dużym osiągnięciem w tym roku było skrócenie naszego flagowego kursu Dzienny Full-Stack Developer do 10 miesięcy. Udało nam się i teraz pomagamy naszym kursantom wejść do świata IT dużo szybciej. Stworzyliśmy również nowy kurs Career Starter Kit.

W tym roku zorganizowaliśmy aż 35 wydarzeń. Od objazdowych akcji reklamowych (w Peczu, Győr, Szeged, Miszkolcu i Debreczynie), po comiesięczne dni otwarte, sesje informacyjne i dwa udane spotkania absolwentów – poznanie tak wielu z was to była czysta przyjemność!

Zaproszono nas również do podcastu – sprawdź go koniecznie! Możesz posłuchać naszego odcinka tutaj w języku węgierskim.

Co więcej, rozszerzyliśmy naszą gwarancję pracy o dodatkowe 5 miast otoczonych zielenią – Pecz, Győr, Szeged, Miszkolc, Debreczyn.

I wreszcie, wraz z powstaniem tygodniowego kursu Intro to Javascript macie możliwość sprawdzenia, zupełnie za darmo, czy programowanie jest dla was. Gwarantujemy niesamowitą przygodę!

Codecool Polska

Po stronie polskiej mieliśmy 300 nowych kursantów.

Z wielkim powodzeniem uruchomiliśmy nowy krótki kurs Agile Professional. W tym 3-miesięcznym kursie pomagamy naszym uczniom zostać nie tylko Scrum Masterami z praktycznymi umiejętnościami, ale także zapoznajemy ich z szerszą perspektywą metodyk zwinnych.

Zorganizowaliśmy trzy akademie szkoleniowe dla Motoroli i jedną dla Mindtree.

Zostaliśmy partnerami dla Perspektywy Women in Tech Summit 2022 – najważniejszego wydarzenia w Europie i Azji dla kobiet w STEM, technologii i IT. W sumie wzięło w nim udział ponad 10 000 uczestników z 84 krajów!

Codecool Rumunia

W Rumunii swoją historię z kodowaniem rozpoczęło 254 kursantów.

Stworzone zostały dwa nowe kursy – nowy kurs weekendowy i kurs na testera oprogramowania.

Zorganizowaliśmy #CoolHack 2 – hackathon dla młodszych programistów posiadających maksymalnie roczne doświadczenie zawodowe. Hackathon odbył się w kwietniu i trwał łącznie 36 godzin. Udział w nim wzięło 20 zespołów rywalizujących o nagrody o łącznej wysokości 5 000 euro.

Zorganizowaliśmy 31 wydarzeń – 4 kursy mistrzowskie, 7 warsztatów, 12 sesji informacyjnych  i 8 dni otwartych, w tym nasz pierwszy dzień otwarty poza Bukaresztem, w Iasi. Co więcej, wraz z naszymi pracownikami i uczniami wyruszyliśmy w góry – wędrowaliśmy, graliśmy w planszówki i wspólnie spędzaliśmy czas. Wszystkie te niesamowite wydarzenia zgromadziły łącznie 4585 zarejestrowanych uczestników!

Rozpoczęliśmy również fantastyczne partnerstwo – program StudyUP, we współpracy z  BCR Social Finance, który może pomóc zdjąć ciężar z ramion naszych przyszłych uczniów, pomagając im sfinansować swoje życie podczas studiów.

Codecool Austria

Wreszcie, nasza  „najmłodsza” siedziba Codecool w Wiedniu powitała w tym roku 200 nowych kursantów.

Kamieniem milowym były nasze pierwsze globalne praktyki studenckie w SSI Schäfer w Grazu (dowiedz się więcej tutaj). Co więcej, Codecool Austria wykwalifikował również swojego pierwszego wiedeńskiego Codecoolera, który obecnie pracuje w SMATRICS.

Powstały 3 nowe kursy: Online Full Stack Development, Weekend Full Stack DevelopmentFrontend Development.

Jeżeli chodzi o wydarzenia, w centrum naszej uwagi znalazły się kobiety. Poza zorganizowaniem Global Event for Women Austria może być dumna z posiadania 30% kobiet wśród wiedeńskich Codecoolersów.


Jakie chwile z Codecool zapamiętałeś/aś najbardziej?

W 2022 roku wydarzyło się naprawdę sporo. Dla nas największe znaczenie ma dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z naszymi studentami.

Mamy wiele planów na ten rok – to będzie ekscytująca podróż! Jeżeli zastanawiasz się nad nową karierą w branży IT, to wiesz, gdzie nas znaleźć.

Dziękujemy za pozostanie z nami, kibicowanie nam i bycie częścią naszej społeczności. Tworzymy historię każdego roku.

W 2023 życzymy Ci wszystkiego dobrego!

Zespół Codecool

O nas

Codecool to miejsce, w którym zaczyna się Twoja kariera w IT. Daj się pokierować naszym profesjonalnym mentorom, skorzystaj z gwarancji pracy i odroczonej płatności.
Masz pytanie? Możemy pomóc! Podrzuć nam emaila na [email protected], albo napisz do nas na Facebooku.

Powiązane posty

Zarządzanie czasem i zadaniami: kluczowe umiejętności miękkie do osiągnięcia sukcesu w kodowaniu
Nie tylko umiejętności techniczne wyróżnią Cię...
Twój pierwszy tydzień w Codecool
Twój pierwszy tydzień w Codecool będzie...
TOP 25 zawodów przyszłości w IT: jak rozpocząć karierę
Branża technologiczna rozkwita i generuje ogromną...

Add meg elérhetőséged, és hamarosan visszahívunk!