To dla nas ważne. Jakimi wartościami kierujemy się w Codecool?

06/06/2018

3 minut czytania

Tymczasem jasno określone wartości pozwalają tak nam, pracownikom, jak i całym organizacjom, na podejmowanie dojrzałych i przemyślanych decyzji oraz harmonijny rozwój w ściśle sprecyzowanym kierunku. A czym dokładnie kierujemy się w Codecool?Poznajcie nasze cztery core values, w rytm których pracujemy i uczymy programowania. To właśnie dzięki nim każdy kontakt z Codecool jest tak unikalnym doświadczeniem edukacyjnym.

Quality

Nie jestem w stanie opowiadać o Codecool, nie wspominając o wysokiej jakości naszej edukacji. Dbamy o nią ze szczególną troską dosłownie na każdym etapie kontaktu kursanta ze szkołą, począwszy od samej rekrutacji, podczas której staramy się wybierać wyłącznie najbardziej zmotywowanych kandydatów, przez prowadzenie zajęć, na przygotowaniu ich do wejścia na rynek kończąc.

W naszej szkole jakość niejedno ma imię – mówimy o niej zarówno w kontekście poziomu nauczania, jak również sylwetki absolwentów podczas rekrutacji do pracy. Oczywiście oba te obszary są ze sobą nierozerwalnie połączone, ponieważ bez wykwalifikowanych i oddanych studentom mentorów nie bylibyśmy w stanie dostarczyć naszym firmom partnerskim pracowników, którzy już teraz cenieni są za determinację i ponadprzeciętne umiejętności.

Co najważniejsze, nieustannie uświadamiamy naszym kursantom, że programowanie to przede wszystkim nauka na własnych błędach. Tutaj wysoki poziom nabytych kompetencji jest równoznaczny z ogromną pokorą i wnioskami wyciągniętymi z porażek, które mogą (i powinny!) przytrafić się absolutnie każdemu. Nasi mentorzy starają się pomagać te błędy odkrywać, zrozumieć i w efekcie eliminować. Nie bez znaczenia są też szczegółowe feedbacki, które każdy student dostaje indywidualnie – tylko taka nauka jest efektywna i przyczynia się do wznoszenia nabytych umiejętności na coraz wyższy poziom.

Fun

Mówienie o nauce kodowania w kontekście zabawy jest, co najmniej, ryzykownym posunięciem. Mimo że oswajanie kodu wiąże się przede wszystkim z ciężką pracą, to jednak śmiało mogę stwierdzić, że w Codecool nie zapominamy o rozrywce. Uwielbiamy grywalizację (mamy bzika na punkcie gier biurowych i zbierania tzw. Coolcoin’ów!), ciekawe gadżety i wszystko, co pomaga oczyścić umysł po całym dniu programowania. Ponadto, stosunki między mentorami a kursantami są partnerskie i pozbawione sztywnych, uczelnianych naleciałości: chętnie wspólnie świętujemy pozytywnie zaliczone checkpointy czy bawimy się na imprezach integracyjnych.

Z perspektywy mentora Codecool, granica między pracą a dobrą zabawą jest tutaj naprawdę bardzo cienka. Nie przejmujemy się tym zbytnio, ponieważ uważamy, że jeżeli uwielbiamy swoją pracę, a przy tym czujemy się spełnieni i docenieni, to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami.

Courage

Nie ma co się oszukiwać – nauka w Codecool wymaga ogromnej odwagi i nieustannego wychodzenia ze strefy komfortu. Decyzja o poświęceniu 12 miesięcy na programowanie związana jest nie tylko z przeformułowaniem całego dotychczasowego życia zawodowego, ale również z rezygnacją z podążania utartymi schematami.

Nasza szkoła to wyzwanie, z którym kursanci chcą się zmierzyć, ponieważ doskonale wiedzą, jakich rezultatów mogą oczekiwać. Od samego początku wszystkim przyświeca wspólny cel, do którego tak niezłomnie dążymy. Co ważne, nasi studenci mają zazwyczaj bardzo szczegółowo sprecyzowane plany i cechują się dużą gotowością na zmiany – niektórzy dla programowania dosłownie stawiają swoje życie na głowie!

Transparency

Codecool inspiruje się turkusowymi organizacjami, które bez transparentności nie miałyby racji bytu. Nie od dziś wiadomo, że tak ludzie, jak i firmy, rozwijają się wyłącznie dzięki uczciwości i otwartości na konstruktywną krytykę. Wszystko co robimy tworzy kulturę firmy, a żadna teoria nie wyprzedzi tego, że o naszej organizacji świadczą przede wszystkim ludzie i charakter relacji między nimi.

Traktujemy się z szacunkiem i po partnersku, każdy doskonale wie, dlaczego się tutaj znalazł. Co istotne, stwarzamy też pole do wymiany opinii na temat naszej metodyki i zachęcamy uczniów do negowania tych decyzji, które uznają za błędne. Dzięki takiej transparentności uczymy się przede wszystkim siebie nawzajem, a dzięki poczuciu sprawczości kursanci dodatkowo wzmacniają własną pewność siebie, co niesamowicie procentuje w przyszłości.

Bardzo ważne jest również to, że od samego początku otwarcie mówimy o kosztach edukacji czy konsekwencjach związanych z przerwaniem nauki. Nigdy nie naciągamy zrezygnowanych kursantów na kolejne miesiące pobytu w szkole, a wszelkie pojawiające się w toku nauki wątpliwości czy niedomówienia błyskawicznie rozwiewamy.

To już wszystko na dziś – koniecznie dajcie mi znać, czy wartości reprezentowane przez Codecool choć w niewielkim stopniu mogą znaleźć swoje zastosowanie w Waszym codziennym życiu? Czy widzicie miejsce na stosowanie tego w Waszych organizacjach? Chętnie podzielę się konkretnymi przykładami! Tymczasem jak zwykle zapraszam Was do oczekiwania na mój kolejny wpis. Będzie się działo – do przeczytania!

Łukasz Pich

[email protected]

O nas

Codecool to miejsce, w którym zaczyna się Twoja kariera w IT. Daj się pokierować naszym profesjonalnym mentorom, skorzystaj z gwarancji pracy i odroczonej płatności.
Masz pytanie? Możemy pomóc! Podrzuć nam emaila na [email protected], albo napisz do nas na Facebooku.

Powiązane posty

Zarządzanie czasem i zadaniami: kluczowe umiejętności miękkie do osiągnięcia sukcesu w kodowaniu
Nie tylko umiejętności techniczne wyróżnią Cię...
Twój pierwszy tydzień w Codecool
Twój pierwszy tydzień w Codecool będzie...
TOP 25 zawodów przyszłości w IT: jak rozpocząć karierę
Branża technologiczna rozkwita i generuje ogromną...

Add meg elérhetőséged, és hamarosan visszahívunk!