Alege cursul de programare cu job garantat și intră în lumea tehnologiei cu noi

30/08/2021

4 minute

Promisiunea unui post garantat în domeniul IT poate părea prea bună pentru a fi adevărată atunci când doar te joci cu ideea de a începe o nouă carieră: „Cum se poate așa ceva? Este un truc de magie sau poate doar un slogan de marketing?”, te-ai putea întreba. Dar noi suntem aici pentru a te asigura că nu este așa. Este total legitim și nu este doar o simplă garanție. Este o oportunitate extraordinară care te va ajuta să te lansezi în carieră și îți va da posibilitatea să îți schimbi viața și să începi într-un domeniu nou.

Îți putem garanta o carieră cu viitorul asigurat

Știm că poate fi greu de înțeles cum de suntem atât de siguri că îți vei găsi un loc de muncă după ce termini cursul nostru de Full-Stack Developer. Dar chiar nu avem nicio problemă în a-ți promite o carieră garantată în domeniul tehnologiei: 98% dintre studenții noștri au reușit să își găsească un loc de muncă cu ajutorul nostru, iar peste 80% dintre ei încă lucrează la compania pe care le-am găsit-o, unii dintre ei deja de 6 ani.

Acest lucru este posibil deoarece ne-am conceput programele de studii de la bun început pentru a fi o cale directă spre succes: predăm exact competențele pentru care cele peste 250 de companii partenere fac angajări, iar tu vei avea nenumărate de resurse suplimentare care te vor ajuta să-ți găsești locul de muncă visat.

De ce ar trebui să optezi pentru garanție?

Garanția este o opțiune bună dacă preferi să lași la o parte grijile legate de procesul de căutare a unui loc de muncă sau dacă dorești să alegi opțiunea de plată ulterioară. În acest caz, alegi cursul nostru complet Full-Stack Developer și vei plăti taxa de curs abia după aceea, în 18 sau 30 de rate lunare convenabile, când vei câștiga deja un salariu frumos lucrând în IT.

Dacă alegi garanția locului de muncă, vei avea 6 interviuri cu potențiali angajatori după terminarea cursului, pentru posturi în domeniul IT care corespund abilităților, profilului și preferințelor tale personale. Promisiunea noastră este să te angajăm în 6 luni sau mai puțin, iar dacă nu reușim, nu va trebui să plătești deloc pentru curs.

Cu toate acestea, dacă reușim și îți găsim un loc de muncă corespunzător pe care decizi să nu îl accepți (sau părăsești locul de muncă în mai puțin de 12 luni), va trebui să acoperi costul taxei de recomandare (care este de obicei plătită de compania angajatoare).

Îți cerem acest lucru deoarece garanția locului de muncă este o monedă cu două fețe: noi promitem să-ți găsim un loc de muncă la una dintre companiile noastre partenere, dar avem și o promisiune față de partenerii noștri. Garantăm că le vom recomanda profesioniști juniori de calitate, care vor lucra în companiile lor timp de cel puțin un an. În acest fel ne permitem să ne investim timpul și resursele în pregătirea ta pentru noua ta carieră în tehnologie, practic fără nicio plată în avans, în afară de o taxă modestă la înscriere.

Îți vom face viața mai ușoară, iar căutarea unui loc de muncă mai reușită

O altă asigurare a succesului tău – pe lângă garanție – este echipa suportul pe care echipa noastră ți-l va acorda pentru startul în carieră.

Nu numai că vei avea parte de consultanță individuală și de sesiuni de pregătire înainte de interviurile live cu mentori dedicați, dar veți beneficia și de sprijinul consilierilor noștri în carieră. Aceștia te vor ajuta în perioada de căutare a unui loc de muncă, având o experiență bogată în domeniul angajării și recrutării de personal, și vor fi cei care îți vor oferi feedback detaliat și vor urmări după fiecare interviu pe care l-ai avut.

Acest lucru înseamnă că vei putea evita părțile mai puțin interesante ale căutării unui nou loc de muncă – de exemplu, căutarea timp de ore întregi pe internet, trimiterea CV-ului într-o sută de locuri și îngrijorarea de a nu ști ce răspunsuri vei primi. Echipa noastră te va pregăti pentru interviuri, îți va oferi un feedback perspicace după fiecare interviu și te va pregăti chiar și pentru primele câteva luni pe care le vei petrece la noul loc de muncă.

Tot ce trebuie să faci este să te prezinți la interviuri și să dai tot ce ai mai bun.

În afară de cele de mai sus, serviciile noastre de carieră includ și:

●     Analiza CV-ului de angajare

●     Redactarea CV-ului într-un format personalizat

●     Research angajator

●     Interviuri de probă în domeniul resurselor umane și tehnic

●     Sesiuni individuale de coaching înainte de interviurile live

●     Sprijin pentru integrarea la noul loc de muncă

Iată ce spun studenții noștri, care lucrează deja în domeniul tehnologiei:

Am fost în contact zilnic cu echipa Codecool, deoarece au încercat să ne cunoască și s-au străduit să ne facă oferte de muncă personalizate. A fost uimitor să simți în sfârșit că nu ești doar un alt student, ci o parte importantă a poveștii, unde ți se știe numele și ți se oferă sprijin personal și direct.

– Ádám Landfrasz, inginer QA

 

Pentru mine, sistemul de sprijin pe care l-am avut în timpul căutării unui loc de muncă a fost de mare ajutor – de la numeroasele oferte de locuri de muncă care erau deja la îndemână până la managementul, informațiile și sesiunea de pregătire personală pe care am primit-o înainte de interviuri, totul a fost fantastic. Am economisit atât de mult timp și energie primind acest ajutor în timpul căutării unui loc de muncă.

– Noémi György, Dezvoltator Web

Ești pregătit pentru noua ta carieră?

În cazul în care mai ai întrebări, să știi că suntem mereu aici pentru a discuta.

Știm că este nevoie de curaj pentru a lua o decizie atât de importantă – fie că este vorba de o schimbare de carieră sau doar de aspectul financiar. Dar suntem aici ca să-ți spunem că te putem ajuta să faci această schimbare, astfel încât să poți începe o nouă carieră și o nouă viață.

Nu ezita să ne contactezi și să ne spui dacă ești interesat de unul dintre cursurile noastre!

Postări asemănatoare

Nu a existat niciodată un moment mai bun pentru a învăța noi abilități digitale. Iată de ce
Te gândești la o nouă carieră?...
Am învățat să văd lucrurile noi ca pe o oportunitate să cresc” – povestea lui Daniel
De la psihologie la programareDaniel Istrate...
Salarii IT în 2023: Cât câștiga un programator în funcție de specializare, în România?
Dacă domeniul IT&C te atrage tot...