Vissza a blogra

Online is megtalálhatod az igazit!

A Codecool online demókkal segíti partnereit, hogy jól felkészült, távmunkában is jártas programozókkal bővíthessék csapataikat.

Hazánkban korábban még sosem látott mértékű home office gyakorlat vette kezdetét március 16-án, amikor a koronavírus elleni védekezés érdekében bezártak az oktatási intézmények. Ezzel egy időben több multinacionális és hazai vállalat is úgy döntött, hogy alkalmazottainak otthonról kell folytatni a munkát.

A Codecool képzési modelljében eddig is egyforma súllyal szerepelt az otthoni tanulás és az iskolai csapatmunka, így a mi diákjaink teljes természetességgel álltak át az online üzemmódra egyik napról a másikra. Ez szoftverfejlesztők esetében talán nem is olyan nagy meglepetés, de mi lesz azokkal, akik ennél kevésbé rugalmas, vagy éppen sokkal inkább emberközpontú foglalkozást űznek?

Codecool online demo

A recruiterek, team leaderek, IT-vezetők, akik eddig egyik személyes interjút vezették le a másik után, hogy eleget tegyenek az “asap szükségünk van három fejlesztőre, hogy tartani tudjuk a határidőket” típusú nyomásnak, most az irodájuk környékére sem mehetnek. Nem beszélve az összes lefújt állásbörzésről, karriernapról, egyetemi vendégelőadásokról, vagy céges nyílt napról. Honnan töltik így fel az üres pozíciókat jól felkészült programozókkal?

Codecool online demo

A Codecoolnál erre is van egy ötletünk

2020. március 20-án már meg is tartottuk első online demónkat Magyarországon és Lengyelországban is, melynek során végzős Codecoolerek mutatták be azokat a projekteket, amelyeken az adott héten csapatukban dolgoztak. 

Partnereink ezúttal minden pénteken újabb és újabb Codecoolerekkel ismerkedhetnek meg online. Végzőseink a demókon c#-os, javas, php-s, fullstack, frontendes vagy éppen androidos fejlesztési, illetve automatizált tesztelési munkájukat mutatják be. Munkatársaink pedig részletes tájékoztatást adnak az érdeklődőknek a végzősökkel, iskolánk működésével kapcsolatban, és segítenek egy akár azonnal bevethető csapatot is találni. 

Codecool online demo

Az alábbi fotók segítségével ízelítőt kaphattok arról, hogyan néz ki, amikor végzőseink megmutatják partnereinknek és társaiknak tudásukat. Az utóbbi demón egy Twitter-klónt, egy 3rd party api integrációval ellátott koktélkereső alkalmazást és egy 3D-vizualizációval feldobott labirintust generáló és abból automatikusan kiutat kereső algoritmust ismerhettek meg azok, akik csatlakoztak az eseményhez.

Nem kis felkészültséget igényelt ez a mutatvány a prezentálók részéről, hiszen magyarországi és lengyelországi demóinkat a potenciális munkáltatókkal együtt több mint 150-en követték végig élő közvetítésünket.

***

Szeretnél többet megtudni online demóinkról és végzőseinkről? Keresd munkatársainkat, Számadó Dórát vagy Bujanovics Rudolfot, és ők megosztják veled a további részleteket!

 

szerző:
Illés Bora
Illés Bora
Megosztás