Vissza a blogra

Új év, új karrier

Erősen indult az év a Codecoolnál: januárban 23 végzősünket helyeztük el vállalati partnereinknél, a startupoktól a multikig.

Friss végzőseink összesen hét különböző cégnél kezdtek C#-, Java- és PHP-fejlesztő, valamint tesztelő pozícióban, a bank- és biztosítási, a telekommunikációs, a gyógyszeripari és a techszektorban. Büszkék vagyunk rá, hogy a Codecool képzésének része az állásgarancia, ami azt jelenti, hogy nem csak full-stack junior programozóvá képezzük a diákjainkat, de az első IT-állásukat is segítünk megtalálni. Nem is akármilyen eredménnyel: eddig a diákjaink 98%-át sikerült elindítanunk az informatikai pályán, ami ma már hét országban több mint 400+ Codecoolert jelent, 4 lokáción! És úgy tűnik, ennek a munkaadók is örülnek.

„Elég sok pozitív visszajelzést kapunk” – meséli Gyertyánffy „Gyertya” Zoltán, aki egy Codecoolos társával .NET fejlesztőként helyezkedett el a Mortoff IT-tanácsadó cégnél. „Sokan meglepődtek, hogy egy egyéves képzés után mennyire gyakorlatorientáltan és önállóan tudunk hozzáállni a feladatokhoz, és hogy nem kell a szánkba rágni a dolgokat” – tette hozzá. Gyertyát általános iskolás kora óta vonzotta a programozás világa, és végül nyolc év mérnöki pálya után vágott bele a Codecool programozóképzésébe. „Mindenki a Codecoolt ajánlotta a nem hagyományos képzések közül, úgyhogy belevágtam. A suli az írásbeli és a szóbeli állásinterjúra is felkészített. Még csak most járok az első hónap végén, de eddig szerencsére simán vettem az akadályokat.”

Érdekel a programozás? Vágj bele nálunk! Jelentkezz a Codecool kéthetente induló programozóképzésére és szerezz piacképes, biztos tudást egy év alatt! 

szerző:
Szántó András
Szántó Andrásmarketing managerDolgoztam kis és nagyvállalatoknál, startupoknál és amit megtanultam, hogy egy dolog fogja meghatározni egy cég életét: a cég kultúrája. Olyan cégnél akartam dolgozni, ahol ezt komolyan veszik és van lehetőség a folyamatos növekedésre céges és egyéni szinten egyaránt. Imádom, hogy megtaláltam :)
Megosztás