Az első heted a Codecoolnál – Tudd meg, mi vár rád!

03/03/2023

5 perc olvasási idő

Az első heted a Codecoolnál tele van olyan tevékenységekkel, amelyek segíteni fognak abban, hogy megismerd a csoporttársaidat, a mentorokat és az egész csapatot, miközben elmerülhetsz a Codecool kultúrájában. Lássuk, hogyan is működik ez.

first week featured

Üdvözlünk a Codecool izgalmas világában! Ha fontolgatod a jelentkezést a Full stack fejlesztő képzésünkre, csatold be az öveket, mert igazi kalandban lesz részed. Készülj az új dolgok felfedezésére, a kódolás elsajátítására, és arra, hogy egy támogató közösség részévé válj.

Kezdjük is az első heteddel, és azzal, miként gondoskodunk róla, hogy zökkenőmentes legyen a karriered elindítása az IT világában.

Tartalomjegyzék

Az utad megkezdése a Codecoolnál

Átestél a felvételi folyamaton, és már csak az van hátra, hogy megkezdd az utad a Codecoolnál. Izgalmas, igaz?

Ne hidd, hogy azonnal belevetjük magunkat a vad kódolási alkalmakba. Nagy hangsúlyt fektetünk a közösségépítésre és az olyan környezet kialakítására, ahol mind ismerjük egymást, és jól érezhetjük magunkat. Épp ezért az első héten a legfontosabb feladatod az, hogy megismerj mindenkit, illetve magát az iskolát is.

first week at codecool 1

A társaid megismerése

Az első hét a Codecoolnál tele van olyan tevékenységekkel, amelyek segíteni fognak abban, hogy megismerd a diákokat, a mentorokat és a csapatot, miközben többet is megtudhatsz a Codecool kultúrájáról. Folyamatosan a négy alapértékünket szem előtt tartva cselekszünk (ezekről később többet is olvashatsz), és szeretnénk, ha minden újonnan érkező esélyt kapna arra, hogy jobban is megismerje ezeket.

Ezek az értékek alakítják a kultúránkat, és a segítségükkel olyan környezetet hozhatunk létre, amely támogatja a fejlődést, az együttműködést és a tanulást. A programozás iránti szenvedélyünk ragályos, és ez tükröződik mindenben, amit csinálunk, a projektjeinktől kezdve az eseményekig, amiket szervezünk. Nyitott, befogadó közösség vagyunk, ahol értékeljük a sokszínűséget, és tiszteljük mindenki egyedi szemszögét.

Csapatépítés

A Codecoolnál hiszünk a csapatmunka és a sokszínűség erejében. Számos tevékenységgel várunk, például a Codecooler Bingóval, amely során az új programozók kénytelenek egymással beszélgetni, közös érdeklődési kört találni, és megismerni a másik hátterét, illetve törekvéseit.

Az első hét során számos csapatépítésen és ilyen célú workshopon fogsz részt venni.

first week at codecool teambuilding

A fejlődési szemlélet (growth mindset) megismerése

A Codecoolnál tudjuk, hogy egy tech karrier beindítása nem egyszerű, de határozottan hisszük, hogy a fejlődési szemlélet (growth mindset) a siker kulcsa. Ezért már a kezdetektől segítünk abban, hogy ezt elsajátítsd.

Arra ösztönözzük a diákjainkat, hogy fogadják el a kihívásokat, és a hibákra tekintsenek lehetőségekként a tanulásra és fejlődésre. A tantervünket úgy alakítottuk ki, hogy támogató és befogadó tanulási környezetet teremtsen, ahol új skilleket sajátíthatsz el, és nőhet az önbizalmad.

Szóval, ha készen állsz rá, hogy megtedd az első lépést a fejlesztői karrier felé, mi itt vagyunk, és segítünk egy olyan szemlélet kialakításában, amely a sikerhez szükséges. Az első hét során fejlődési szemlélet (growth mindset) workshopot tartunk, ahol megtanítjuk a kihívások elfogadásának és a hibákból való tanulás fontosságát.

first week at codecool 1

Találkozás a mentorokkal és a csapatunk többi tagjával

A tapasztalt mentoraink és a csapatunk többi tagja azon dolgozik, hogy támogasson a tanulmányaid során. Az első hét alatt játékok, laza gyakorlatok és irodai körbevezetések segítségével nyílik majd lehetőséged megismerni őket, megtörve ezzel a jeget.

A teljes online képzések során persze kicsit más a helyzet. Itt is lesznek onboarding alkalmak és bevezetők, de természetesen élőben itt nem lesz alkalom az oldódásra. Azonban a mentorok minden tőlük telhetőt megtesznek majd azért, hogy felszabadultan és kellemesen érezhesd magad csak úgy, mint az offline képzések kezdetén.

Miért elengedhetetlenül fontosak a mentorok a fejlesztők képzése során?

A Codecoolnál a mentorok a gépezetünk fogaskerekei, amely a munkára kész fejlesztőket biztosítja. A mentorok temérdek tapasztalattal rendelkező szakemberek, akik elkalauzolhatnak és támogathatnak a tanulási folyamatod során. Elkötelezett mentorainknak szenvedélye a tanítás és mentorálás, valamint azért vannak, hogy segítsenek elérni a céljaidat.

Akár otthon dolgozol önállóan a projekteken, akár a csapatmunkát fejlesztő heteken veszel részt, mindig karnyújtásnyira lesznek, hogy segítsenek.

Emellett segítenek majd a soft skillek elsajátításában és az agilis munkavégzés megismerésében. Ez a módszertan a folyamatos fejlődésre, az együttműködésre és az alkalmazkodóképességre helyezi a hangsúlyt. Arra bátorítja a tanulókat, hogy fogadják el a kihívásokat, kísérletezzenek, és tanuljanak a hibákból, miközben szorosan együttműködnek a többiekkel egy támogató környezetben.

first week at codecool teamwork

Az alapértékeink megismerése

A Codecoolnál van néhány alapértékünk, amelyek a tanítási és mentorálási gyakorlatainkat is irányítják. Az első hét során megismered majd ezeket az értékeket, és azt is megtudhatod, miként építheted be őket a mindennapjaidba.

A négy érték, amely miatt mindig a legjobb formánkat hozhatjuk a következő:

  • Először is, Bátorság! Bízunk benne, hogy a diákjaink, kollégáink, ügyfeleink és partnereink minden nap a lehető legjobb formájukat hozzák. Folyamatosan új dolgokat fedezünk fel együtt, és a határokat feszegetjük.
  • A következő a Minőség! Mindig azon dolgozunk, hogy komolyan vegyük a munkánkat, és kifogástalan eredményeket nyújtsunk. Mi nem keressük a könnyebb utat!
  • A harmadik az Őszinteség! Komoly hangsúlyt fektetünk arra, hogy mindig a lehető leghitelesebbek legyünk, és szeretünk mindent őszintén kifejezni. Csatlakozz a támogató közösségünkhöz, és figyeld meg, hogyan szárnyalsz.
  • Végül, de nem utolsósorban jöjjön a Jókedv! Szeretjük jól érezni magunkat, és hiszünk az összetartó közösség kiépítésében, amelyben mindenki támogatja és ösztönzi a másikat. Hiszen valljuk be: sokkal mókásabb úgy megtanulni kódolni, ha megoszthatod az élményt a barátaiddal.

Mi következik ezután?

Az első hét után a tapasztalt mentoraink végigvezetnek a folyamat minden lépésén.

Már az első naptól gyakorlás révén fogsz tanulni, a valódi életből vett projekteken keresztül, és hozzáférést kapsz a tanulási platformunkhoz, amely segít, hogy ne zökkenj ki. A négy modulunk közül az elsővel kezdesz, és elmerülsz a szoftverfejlesztés izgalmas világában.

A Full stack fejlesztő képzés váltakozó hetekre épülő rendszerében a saját projektjeiden dolgozhatsz, valamint megtanulhatod hogyan működj együtt hatékonyan egy csapatban. Ahogy az bármilyen munkahelyen is lenne. Szóval rengeteg alkalmad lesz a kapcsolati háló kiépítésére és a társaiddal való együttműködésre, azonban emellett elsajátíthatod majd, hogyan tanulj és kódolj önállóan.

Ráadásul a karrierszolgáltatásainkkal be is indíthatod a tech karriered. Szóval mire vársz? Csatlakozz a Codecool közösségéhez, és vágj bele a programozásba!

Már nagyon várunk!

Az első hét a Codecoolnál izgalmas és szórakoztató élmény.

Ha még maradtak kérdéseid a képzéssel, a fizetéssel vagy más témával kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal e-mailben vagy a chaten keresztül.

Sőt, ennél még jobb megoldás, ha részt veszel az egyik eseményünkön, ahol közvetlenül a mentorainktól, diákjainktól és a csapatunk többi tagjától kérdezhetsz.

Reméljük, hamarosan találkozunk!

Rólunk

A Codecool az a programozóiskola, ahol a tech karriered kezdődik. Bízd magad profi mentorainkra, csapj le az állásgaranciánkra, és fizess csak utólag, kényelmes, havi részletekben.
Kérdésed van? Segítünk! Kérdezz a chatbot-tól, kérj visszahívást, vagy dobj egy emailt a [email protected] címre.

Kapcsolódó posztok

„Tudtam, hogy ez lesz az utam” – Interjú Herold Péter Product Designerrel
Herold Péter korábban szabadúszó grafikusként és...
Fullstack, frontend, backend – Mi a különbség, és mennyit keresnek?
Ha már hallottál a full-stack fejlesztésről,...
Váltanál? Így tudsz most érvényesülni junior fejlesztőként
Lehetetlen helyzetet kiáltanak az IT-piacot elemzők,...

Add meg elérhetőséged, és hamarosan visszahívunk!