Piacvezető lengyel oktatási céggel, az SDA-val egyesül a Codecool, hogy együtt küzdjenek a soha nem látott mértékű digitális szakemberhiánnyal

13/09/2022

3 perc olvasási idő

Izgatottak vagyunk a közös jövő kapcsán: hivatalosan is egy új fejezetet kezdünk a lengyel Software Development Academy-vel (SDA), és együtt hozzuk létre Közép-Európa legnagyobb, digitális készségeket oktató és közvetítő hálózatát. Ez egy hatalmas lépés mindkét cég számára, és számtalan új lehetőséget teremt a technológia világába belépni vágyóknak is.

SDA Codecool Merge

Az összefogásunk után sokkal többféle képzést tudunk kínálni a jelenlegi, korábbi és leendő diákjaink számára. Ez azt jelenti, hogy több lehetőség közül választhatsz majd, ha digitális karriert szeretnél kezdeni, vagy ha valamilyen továbbképzési vagy átképzési lehetőséget keresel. A képzés elvégzésével több munkalehetőség vár rád, hiszen több ország nyitott pozíciói közül is választhatsz majd.

Digitális készségeket oktató központként már 7 országban leszünk jelen, több mint 1600 mentorból álló hálózattal rendelkezünk, és 17 féle átképzési programot biztosítunk. Ezzel együtt jóval több diákunknak tudunk lehetőséget biztosítani arra, hogy a több mint 400 vállalati partnerünk egyikénél kezdje új tech karrierét.

codecool sda merge

Egy rövid összefoglaló a két cégről

Két vezető közép-európai EduTech vállalat vagyunk, akik az elmúlt 7 év során már hosszú utat tettek meg. Hasonló vízió vezérel bennünket, azonban eddig kissé más oldalról közelítettük meg azt.

A magyar alapítású Codecool az elmúlt évek során sikeresen terjeszkedett, így 4 országban van jelen. Több mint 2000 végzett diákja és több mint 300 vállalati partnere van. A cég fő tanfolyama az állásgarantált Full-Stack Fejlesztő képzés.

A lengyel alapítású SDA 6 országban megtalálható, több mint 15.000-en végeztek képzéseiken, és több mint 100 vállalati partnerük van. Különböző rövidebb IT képzéseket kínálnak, amik segítségével a jelentkezők könnyedén beléphetnek az IT világába.

A Codecool állásgarantált hosszabb képzéseket nyújt, végzett diákjait a régióban lévő vállalati partnereinél helyezi el, míg az SDA rövidebb tanfolyamok széles választékát kínálja. 

Mindkét vállalat magas színvonalú képzéseket biztosít, digitális és IT kompetenciákat fejleszt, programozást oktat. Különböző megközelítéssel, de mégis egy közös céllal: hogy a digitális készségek oktatásával jobbá tegyék az emberek életét.

Ha ezt a két megközelítést egyesítjük, akkor egy tökéletes, minden piaci szegmenst kiszolgáló termékportfóliót kapunk.

Milyen előnyökkel jár ez a diákjaink számára?

Összegyűjtöttünk néhányat a legfontosabb előnyök közül:

  • Bővítjük földrajzi lefedettségünket, és erősítjük jelenlétünket a következő 7 országban: Észtország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország, Románia és Albánia. A közeljövőben terveink szerint további országokban is új irodákat nyitunk.
  • Olyan rövidebb képzéseket is kínálunk majd, amelyek jó belépést jelentenek az IT világába, de ezek mellett lesznek hosszabb, összetettebb kurzusaink is, amelyekhez állásgaranciát adunk.
  • Több mint 400 vállalati partnerünk lesz – így diákjaink több lehetőség közül választhatnak, és könnyebben megtalálhatják a hozzájuk legjobban illő munkahelyet. Tervezzük, hogy még több céggel működünk majd együtt, hogy pozitív hatással legyünk a digitális társadalmunkra.
  • Képzési kapacitásunk évi 15.000-20.000 főre nő – így még több ember életébe tudunk pozitív változást hozni.
  • Több erőforrás áll majd diákjaink rendelkezésére, és gyorsabb ütemben tudunk majd lépést tartani a technológiai fejlődéssel. Ez elengedhetetlen, hiszen világszerte óriási a digitálisan képzett emberek iránti kereslet (és ez folyamatosan növekszik).
Szeretjük a már ismert márkáinkat (és reméljük, hogy ezzel te is így vagy) – ezért az elkövetkező időszakban továbbra is Codecool és SDA néven találkozhatsz velünk. A már folyamatban lévő képzéseink is teljesen változatlanok maradnak.

Tech karriert kezdenél?

Hisszük, hogy együtt jobbak vagyunk! A célunk továbbra is az, hogy digitális készségeket oktassunk, át-és továbbképzési programok széles választékát nyújtsuk, és ezt még jobban csinálhassuk. Továbbra is a legmagasabb színvonalú IT-képzéseink segítségével biztosíthatod a jövőd!

Ha szeretnél tech karriert kezdeni, mi itt vagyunk, és segítünk megtenni neked az első lépéseket. Fordulj hozzánk bátran bármilyen kérdéssel, vagy vegyél részt valamelyik eseményünkön, hogy jobban megismerhess minket.

Rólunk

A Codecool az a programozóiskola, ahol a tech karriered kezdődik. Bízd magad profi mentorainkra, csapj le az állásgaranciánkra, és fizess csak utólag, kényelmes, havi részletekben.
Kérdésed van? Segítünk! Kérdezz a chatbot-tól, kérj visszahívást, vagy dobj egy emailt a [email protected] címre.

Kapcsolódó posztok

„Tudtam, hogy ez lesz az utam” – Interjú Herold Péter Product Designerrel
Herold Péter korábban szabadúszó grafikusként és...
Fullstack, frontend, backend – Mi a különbség, és mennyit keresnek?
Ha már hallottál a full-stack fejlesztésről,...
Váltanál? Így tudsz most érvényesülni junior fejlesztőként
Lehetetlen helyzetet kiáltanak az IT-piacot elemzők,...

Add meg elérhetőséged, és hamarosan visszahívunk!