A kedvenc Codecool blog posztjaitok 2021-ben

18/12/2021

4 perc olvasási idő

Ha követed a blogunkat, láthattad, hogy a bejegyzéseink igen változatosak. Nézd meg, mik voltak olvasóink kedvenc témái 2021-ben.

Ez az év is hamarosan véget ér, így ideje feleleveníteni, mi minden történt. Rengeteg témát mutattunk be a blogunkban az év során, és némelyik több figyelmet kapott, mint a többi. Mi pedig jegyzeteltünk!
Szeretnénk stílusosan pontot tenni ennek az eseménydús, izgalmakkal teli évnek a végére, ezért úgy döntöttünk, felülünk a nosztalgiavonatra. Végigvesszük, melyek voltak a Codecoolt érintő legfontosabb témák 2021-ben, és felidézzük azokat, amelyek leginkább lenyűgözték az olvasóinkat, és amelyeket a legérdekesebbnek találtatok.

Nézzük, mik voltak a beszélgetések középpontjában, és milyen témákat tartottak fontosnak olvasóink!

2021-ben sokakat érdekelt, hogy…

…milyen sikertörténetei vannak a Codecool végzőseinek

A különböző Codecool campusokon összesen már 2000 diák végzett. Így természetesen rengeteg nagyszerű sikertörténetet tudunk elmesélni. Vannak karrierváltók, akik úgy döntöttek, más útra lépnek, és újrakezdik az életüket az IT-ban. Akadnak olyan volt egyetemi hallgatók is, akik rájöttek, hogy a hagyományos oktatás nem nekik való. Tudjuk, hogy a követőink azért szeretnek a Codecoolerek sikertörténeteiről olvasni, mert könnyedén a helyükbe tudják képzelni magukat. És olyan magával ragadó látni a különböző utakat, amelyek mind az új programozói karrierhez vezetnek!

Az egyik remek sikertörténetünk még friss és ropogós a blogunkon. Ez egy interjú Szendrei Dániellel, aki a budapesti iskolánk full-stack fejlesztő képzésén végzett még 2019-ben. Az interjú bemutatja, Dániel hogyan lett mérnökből fejlesztő, és milyen az élet full-stack fejlesztőként a bécsi AGFA Healthcare vállalatnál.

Az interjú betekintést nyújt a projektalapú tanulási módszertanba, a soft skillek fontosságába, és úgy általában a full-stack fejlesztő képzésünkbe. Nekünk viszont az a kedvencünk, hogy Dániel nem köntörfalaz, amikor tanácsot ad. Amikor azt kérdeztük, szerinte kinek kellene jelentkeznie a Codecoolba, a válasza jól kigondolt és személyes volt. A mondandójából, a sikeréből és a tapasztalataiból hihetetlenül sokat lehet tanulni!

…milyen programozási nyelvek vannak

Hé, képtelenség úgy blogot vezetni a programozásról, hogy az ember ne ömlengene a programozási nyelvekről! De örömmel láttuk, hogy az olvasóink ugyanilyen odaadással tudnak rajongani értük.
Az év során lelkesen hoztuk el a különféle ismereteket ezekről a lényeges építőkövekről. És nem számít, teljesen újonc vagy tapasztalt vén róka vagy-e. Láttuk, hogy minden követőnk nagyon izgatottan tanult a nyelvekről, és helyükről a tantervünkben.

Volt azonban egy cikk 2021-ben, amely az összes, programozási nyelvekkel kapcsolatos bejegyzésünk fölött állt: Az 5+1 legkeresettebb programozási nyelv. Ezek mind olyan nyelvek, amelyek segíthetnek jövőbiztossá tenni a karriered. Olvasd el a szakmai áttekintést a Java, C#, JavaScript és TypeScript, Python és SQL nyelvekről, amelyek nagyszerű kiindulópontot jelentenek, ha nem tudod, hol kezdd.

…milyen különféle specializációk léteznek a szoftverfejlesztésben

Full-stack fejlesztőként ezermesternek számítasz, és számtalan utat választhatsz a karriered során. Ha a full-stack mellett döntesz, platformok és technológiák széles skáláján teszel szert skillekre, valamint átfogó tudást szerezhetsz ezek nagy részében.

A különféle specializációkat érintő bejegyzéseinkből egész csokorra való van már, amelyekbe beleáshatod magad, azonban mi azt szeretnénk kiemelni, amelyik arról szól, hogyan válhatsz fejlesztőként DevOps mérnökké. Ez egy nagyon összetett téma, és ha fontolgatod, hogy DevOps-os leszel a jövőben, ez remek gyorstalpaló lehet a témában. Rövid áttekintést kaphatsz a skillekről és technológiákról, amelyek a kezdéshez szükségesek, és megtudhatod, a DevOps miért olyan népszerű manapság a tech vállalatok körében.

…mit is takar az állásgaranciánk

Valójában mit is jelent az állásgaranciánk, és miért vagyunk olyan biztosak benne, hogy megfelelő pozíciót találunk neked a full-stack képzés után? Mit is jelent a Codecoolnál az álláskeresés folyamata, és hogyan támogatunk az új karriered beindításában? Nem csoda, hogy rengeteg a kérdés ezzel kapcsolatban, és hogy ez a téma helyet kapott a kedvencek között.

Tudjuk, hogy nulláról kezdeni és finanszírozni a tanulmányaidat kihívást jelenthet. Arról nem is beszélve, ha azon kell aggódnod, hogy nem találsz állást a képzés elvégzése után. De az állásgaranciánk, együtt az utólagos fizetés lehetőségével csodás esély és remek megoldás lehet a gondjaidra.

Azért, hogy képbe kerülj az állásgaranciánkkal, javasoljuk, hogy olvasd el a legjobb cikkünket az állásgaranciával kapcsolatban. Ebben a bejegyzésben teljesen kiveséztük az állásgarancia témáját: a jövőbeli interjúfolyamatot, a karriertámogatást, amelyet nyújtunk, és az állásokat, amiket bezsebelhetsz a segítségével.

…mennyire sokszínű a tech szektor

Ez az év nagyon izgalmas volt, és nemcsak azért, mert megnyitottuk az új iskolánkat Bécsben, hanem azért is, mert elindítottuk a CoderGirl ösztöndíjat.

A kezdeményezés mögött a szenvedélyes próbálkozásunk áll, hogy több nőt vonjunk be a tech világába, ugyanakkor csökkentsük a tech terén tapasztalható tehetséghiányt. Örömmel adunk némi előnyt a nőknek, akik egyébként nem engedhetnék meg maguknak az esélyt egy új karrierre.

Tudjuk, hogy érdekel titeket a sokszínűség a tech szektorban, mert láttuk, milyen sok volt az interakció az erről szóló bejegyzéseken és cikkeken. Képet kaphatsz arról, milyen most a légkör a tech szektorban, és minden fontos információt megtudhatsz a CoderGirl ösztöndíjunkról szóló bejegyzésből. Ha eddig még nem olvastad volna, akkor gyorstalpalóként információt szerezhetsz belőle a tech szektor sokszínűségének legfontosabb szempontjairól.

…milyen random, szórakoztató témákat tudunk felsorakoztatni

A Codecoolban nem mindig csak a kemény munkáé a főszerep, hanem szeretünk szórakoztató témákkal előállni, hogy kicsit felpezsdítsük a dolgokat.

Az egyik cikk, ami mindenkinek – nekünk is – nagyon tetszett a logikai játékok gyűjteménye volt, amelyek megdolgoztatják a tech agyakat. Sokat kutattunk a legjobb oldalak és a legnagyobb kihívást jelentő online játékok után, ezért büszkék vagyunk erre az összeállításra. Pont emiatt örültünk annyira, hogy olyan sokaknak tetszettek a játékok!

Már kipróbáltad őket? Írd meg nekünk, hogy bármelyik eléggé „cool” volt-e.

Mi várható 2022-ben?

Mi itt leszünk, és elkötelezettek vagyunk amellett, hogy mindenről beszámoljunk, ami a Codecool kiterjedt univerzumát érinti. Legyen szó technológiáról, karrierváltásról vagy mindenféle vegyes témáról, számíthatsz rá, hogy mi tudósítunk róla 2022-ben is.

Emellett továbbra is készen állunk majd arra, hogy megválaszoljuk a kérdéseidet az iskolánkról, a módszertanunkról és a képzéseinkről.

Velünk egy év alatt garantáltan bezsebelsz egy tech pozíciót. Ha érdekel a jövő és új karrierben gondolkodsz, vedd fel velünk a kapcsolatot! Reméljük, hamarosan hallunk felőled!

Rólunk

A Codecool az a programozóiskola, ahol a tech karriered kezdődik. Bízd magad profi mentorainkra, csapj le az állásgaranciánkra, és fizess csak utólag, kényelmes, havi részletekben.
Kérdésed van? Segítünk! Kérdezz a chatbot-tól, kérj visszahívást, vagy dobj egy emailt a [email protected] címre.

Kapcsolódó posztok

„Tudtam, hogy ez lesz az utam” – Interjú Herold Péter Product Designerrel
Herold Péter korábban szabadúszó grafikusként és...
Fullstack, frontend, backend – Mi a különbség, és mennyit keresnek?
Ha már hallottál a full-stack fejlesztésről,...
Váltanál? Így tudsz most érvényesülni junior fejlesztőként
Lehetetlen helyzetet kiáltanak az IT-piacot elemzők,...

Add meg elérhetőséged, és hamarosan visszahívunk!