Magasabb fokozatba kapcsoltunk – Ilyen volt a 2022-es évünk

27/12/2022

4 perc olvasási idő

Minden alkalommal, amikor neki állunk az év végi összegző poszt megírásának, úgy érezzük, hogy ez volt az eddigi legizgalmasabb évünk. De 2022 valóban az az év volt, amikor egy magasabb fokozatba kapcsoltunk. Megmutatjuk, mit értünk ezalatt, és átvesszük az év legizgalmasabb történéseit.

year in review 1

Tartalomjegyzék

Ez történt a Codecool-univerzumban

Ha a Kibővített Codecool Univerzumot (tehát (Magyarországot, Lengyelországot, Romániát és Ausztriát) nézzük, akkor az idén 1200 új Codecoolos diákkal büszkélkedhetünk. Gyors matek, és máris egy +70%-os növekedést láthatunk a tavalyi évhez képest. Nagyon hálásak vagyunk ezért. Elképesztő öröm, hogy idén is ennyi tehetséges ember akarta velünk beindítani az IT karrierjét.

És persze minél több a diák, annál több a lehetőség: minden országunkban indultak vadiúj képzések az idén.

Emellett még jobban összpontosítottunk arra, hogy segítsük a Codecoolereket. Ezért több pénzügyi támogatási lehetőséggel bővítettük a kínálatunkat. Így a tanulással töltött hónapokat a diákjaink könnyebben tudják finanszírozni. Ennek jegyében többet működtünk együtt a kormányokkal is, hogy államilag támogatott képzéseket – ingyenes karrierváltási lehetőségeket – indíthassunk azoknak, akiknek szükségük van rá.

És hihetetlenül büszkék voltunk diákjaink eredményeire is az év során. Egy ambiciózus magyarországi Codecool-csapat első helyezést ért el a Morgan Stanley éves hackathonján. Még egyszer gratulálunk!

Az idei év fő eseménye azonban kétségtelenül az összeolvadásunk volt a lengyel Software Development Academy-vel. Együtt idén Közép-Európa legjelentősebb digitális képzési központjává váltunk. Ha nincs meg ez a történet, akkor ebben a cikkben megtalálod a legfontosabb információkat.

Az SDA-val együtt immár 8 országban vagyunk jelen (Albánia, Ausztria, Csehország, Észtország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia, Románia és Lengyelország). A közös portfóliónkban 17 különböző digitális tanulási útvonal található. Ez változatosabb kurzusokat és szuper lehetőségeket jelent jelenlegi és jövőbeli diákjainknak is. Partnercéges hálózatunk például több mint 450 vállalati partnerre nőtt. Így egyre több menő startup-nál, középvállalatnál és globális óriásnál helyezkedhetnek el diákjaink az állásgarantált full-stack képzésünk után.

Codecool Magyarország

Rekordévet zártunk, 520 diák kezdett el nálunk kódolni tanulni Magyarországon.

Az idei év nagy dobása volt, hogy full-stack képzésünket egy évről 10 hónapra rövidítettük. Így a Codecoolerek gyorsabban vághatnak bele az új IT karrierjeikbe. Ezen kívül egy új tanfolyamot is indítottunk, a Karrier Felkészítő Képzést.

Összesen 35 rendezvényt bonyolítottunk le. A roadshow-któl kezdve (Pécsett, Győrben, Szegeden, Miskolcon és Debrecenben) a rendszeres, havonta megrendezett nyílt napokon, infóesteken, és két sikeres alumni találkozón át – öröm volt, hogy ilyen sokatokat megismerhettük.

Idén egy podcastre is meghívást kaptunk; ha lemaradtatok volna róla, itt meghallgathatjátok.

Ezen kívül kiterjesztettük állásgaranciánkat további 5 vidéki városra: Pécs, Győr, Szeged, Miskolc, Debrecen.

És végül, de nem utolsó sorban útjára indítottuk az Open Journey-t egy 1 hetes ingyenes Bevezetés a JavaScript-be minikurzussal.

Codecool Lengyelország

A lengyel oldalon 300 új diákunk volt idén.

Elindítottunk egy új rövid kurzust, az Agile Professional-t. Ezen a 3 hónapos tanfolyamon nemcsak tapasztalt Scrum Masterekké válnak diákjaink, de az agilis módszerek tágabb perspektíváit is megtanítjuk nekik.

Három képzési akadémiát is szerveztünk a Motorolának, egyet pedig a Mindtree-nek.

És partnerei lettünk a Perspektywy Women in Tech Summit 2022-nek. Ez a STEM, a technológia és az IT területén dolgozó nőknek rendezett legjelentősebb esemény Európában és Ázsiában. Több mint 10,000 résztvevő vett részt rajta 84 országból!

Codecool Románia

Most pedig a Codecool Románia következik, ahol 254 új diák kezdett el velünk kódolni.

Két új tanfolyam indult: egy új hétvégi tanfolyam és a Szoftvertesztelő tanfolyam.

Megszerveztük a #CoolHack 2-t, a saját hackathonunkat. Olyan programozók vettek rajta részt, akik legfeljebb egy éves szakmai tapasztalattal rendelkeztek. A hackathonra áprilisban került sor, és összesen 36 órán át tartott. A versenyen 20 csapat vett részt és versenyzett a nyereményekért. 

31 rendezvényünk volt – 4 mesterkurzus, 7 workshop, 12 Info Session, és 8 nyílt nap. Megszerveztük az első nyílt napunkat Bukaresten kívül, Iași-ban. Diákok és mentorok pedig még egy túrán is részt vettek együtt, ahol volt séta és társasozás. Az összes megrendezett eseményünkre összesen 4585 regisztrált résztvevőt számolhattunk idén.

És elindítottunk egy szuper együttműködést is, a StudyUP programot, a BCR Social Finance-szal együttműködve. A cél, hogy segítsünk leendő diákjaink válláról anyagi terhet levenni, és segíteni nekik finanszírozni az életüket amíg nálunk tanulnak.

Codecool Ausztria

Végül, de nem utolsósorban, a „legfiatalabb” Codecool-lokációnk Bécsben idén 200 új diákot fogadott.

Az egyik kiemelkedő mérföldkő az első globális diákelhelyezésünk volt a grazi SSI Schäfernél (a történetről itt olvashatsz bővebben). Mi több, a Codecool Ausztria sikeresen elhelyezte az első bécsi Codecoolert is, aki most a SMATRICS-nál dolgozik.

Három új tanfolyam indult Bécsben: az online full-stack kurzus, a hétvégi full-stack kurzus, és egy frontend fejlesztő tanfolyam.

A rendezvények tekintetében nagy hangsúlyt fektettünk a nőkre, szerveztünk egy globális eseményt hölgyek számára. Az osztrák tanulóink arányát nézve pedig azt látjuk, hogy a bécsi Codecoolerek 30%-a nő, ami remek aránynak számít. Büszkék vagyunk, hogy egyre több nőt érdekel a programozás, és hogy nálunk vágnak bele ebbe az izgalmas digitális karrierbe.


Számodra melyek voltak a legemlékezetesebb Codecool-pillanatok idén?

Sok minden történt 2022-ben. De számunkra a legfontosabb az az élmény, amit a diákjainknak adunk.

Nagyon sok mindent tervezünk 2023-ra – izgalmas évünk lesz, az biztos. Ha új karrierre vágysz az informatika területén, tudod, hol találsz meg minket.

Köszönjük, hogy kitartottatok mellettünk, szurkoltatok nekünk és részesei vagytok az utunknak.

Csodálatos 2023-at kívánunk!

A Codecool csapata

Rólunk

A Codecool az a programozóiskola, ahol a tech karriered kezdődik. Bízd magad profi mentorainkra, csapj le az állásgaranciánkra, és fizess csak utólag, kényelmes, havi részletekben.
Kérdésed van? Segítünk! Kérdezz a chatbot-tól, kérj visszahívást, vagy dobj egy emailt a [email protected] címre.

Kapcsolódó posztok

„Tudtam, hogy ez lesz az utam” – Interjú Herold Péter Product Designerrel
Herold Péter korábban szabadúszó grafikusként és...
Fullstack, frontend, backend – Mi a különbség, és mennyit keresnek?
Ha már hallottál a full-stack fejlesztésről,...
Váltanál? Így tudsz most érvényesülni junior fejlesztőként
Lehetetlen helyzetet kiáltanak az IT-piacot elemzők,...

Add meg elérhetőséged, és hamarosan visszahívunk!